WhatsApp Yerine Kullanılabilecek Alternatif Uygulamalar

10.01.2021
WhatsApp Yerine Kullanılabilecek Alternatif Uygulamalar

WhatsApp yerine hangi uygulamalar kullanılabilir? WhatsApp ne zaman siliniyor? WhatsApp alternatifi uygulamalar nelerdir? gibi aramalar iyice artmış durumda şartlarını güncelleyen sohbet uygulaması WhatsApp yerine çoğu kişi alternatif uygulamalar arayışına girmiş durumda.

 

Whatsapp kullanıcıları kabul etme zorunluluğu bulunan bir bildirim aldı. Kişisel bilgilerin Facebook ve diğer şirketleri tarafından kullanılabilmesinin önünü açan bu bu yeni şartları kabul etmeyenlerin Whatsapp hesapları, 8 Şubat 2021 tarihinde silinecek. Şartları kabul etmeyenler için alternatif uygulamaları sizler için derledik. İşte Whatsapp yerine kullanılabilecek mesajlaşma uygulamarı.

WhatsApp’a alternatif olarak kullanılabilecek uygulamalar:

  • Viber
  • ICQ
  • Google Duo
  • Signal
  • Telegram
  • Turkcell Bip
  • Discord

Viber

WhatsApp’ın şuan ki en güçlü alternatiflerinden biri olan Viber, gönderilen mesajların dilediğiniz zaman silinmesi özelliği ile öne çıkıyor. WhatsApp’da bu süre sadece 5 dakika ile sınırlıydı. Aynı zamanda Viber uygulamasında dilediğiniz mesajlaşmayı gizleme özelliğide Viber’de bulunuyor. Viber’in içinde bulunduğu oyunları mesajlaştığınız kişi ile oynayabiliyorsunuz. Uygulamanın tek dezavantajı ise biraz kalabalık bir arayüze sahip olması.

ICQ

ICQ akıllı telefonların olmadığı zamanlarda insanların bilgisayarlar üzerinden görüşme yaptığı bir dönemin efsane platformlarındandır. Bu platform geçtiğimiz yıllarda mobil olarak geri döndü. ICQ, WhatsApp’a rakip olabilir. ICQ sınırsız sayıda katılımcının katılabileceği kanal sohbeti yapabilirsiniz. Görüntülü ve sesli grup sohbetleri ve mesajlaşma gurupları uygulamada yer alıyor

Signal

Elon Musk tarafından önerilen uygulama WhatsApp’ın alternatifleri arasında iddialı görünüyor. Signal, WhatsApp’dan çok daha şeffaf politikalara sahip bir uygulama. Görüntülü ve sesli konuşmalar dahil tüm WhatsApp özelliklerini üzerinde barındırıyor. Android sürümünde sms uygulaması olarak da kullanılabiliyor.

Telegram

WhatsApp’ı uzun zamandır rahatsız eden Telegram, oldukça hafif ve kullanımı kolay bir uygulama. Grup mesajlarında herhangi bir sınır bu uygulamada da bulunmuyor. Arayüzü alışageldik sohbet uygulamalarında biraz farklı olsada Telegram’da iddalı bir alternatif durumda.

Türkcell Bip

WhatsApp’a alternatif olan yerli uygulama olan Bip, mesajlaşma ve görüntülü konuşma gibi özelliklerin dışında çeşitli kanallara abonelik ile bir çok farklı hizmeti bünyesinde barındırıyor. Akıllı Faks ve mesajla para gönderme gibi özellikleri ile yenilikçi bir uygulama olan Bip, zaman zaman Türkcell kullanıcılarına sunduğu ücretsiz internet gibi avantajlar sayesinde her geçen gün kullanıcı sayısını arttırıyor.

Discord

Sıradan mesajlaşma uygulamalarına kıyasla kalabalık kanallar, sohbet odaları kurma gibi özellikleri bulunan Discord, genelde Twitch yayıncıları tarafından kullanılıyor.

Skype Lite, Line ve Threema gibi farklı uygulamarıda kullanabilirsiniz. Sizinde aklınızda farklı uygulamalar varsa yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Ali ARTTIRICI
Teknoloji tutkunu... humeyraa.com ve hobiperest.com yazarı