Usta Oyuncu Payitaht Abdülhamid’e Dahil Oldu

16.01.2021
Usta Oyuncu Payitaht Abdülhamid’e Dahil Oldu

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Payitaht Abdülhamid kadrosuna usta bir isim daha dahil oldu. Bir çok başarılı yapımda yer alan sinema ve tiyatro oyuncusu Altan Erkekli, Payitaht Abdülhamid’de Ernest Cassel karakterine hayat verecek.

Bülent İnal‘ın başrolünü oynadığı Payitaht Abdülhamid başarılı oyuncu kadrosu ile reyting rekorları kırmaya devam ediyor.

İlgi ile takip edilen Payitaht Abdülhamid kadrosuna bomba bir isim daha dahil oldu. Afili Aşk, Yalan Dünya, Dengi Dengine, Bir İstanbul Masalı gibi bir çok dizide ve sinema filminde başarılı yapımlara imza atan Altan Erkekli diziye Ernest Cassel karakteri ile dahil oldu.

 

ERNEST CASSEL KİMDİR?

İngiliz Kralı’nın yakın dostu Alman maliyesinin danışmanı olan Cassel, daha önce Mısır’da görev yapmış, kendi şirketleri adına bir sömürü sistemi kurmuştur. Şimdi Sultan Abdülhamid’in karşısına yatırımcı olarak gelecektir.

Osmanlı’nın yeni bir mali düzenle yıkılabileceğini düşünür. Bu yüzden de müttefikler edinecektir. Karizmatik, son derece şık ve dünya siyasetine hakim birikimli bir karakteri canlandıracak olan Erkekli, diziye damga vuracak.

Altan Erkekli Kimdir?

Tam adı Reşit Altan Erkekli olan usta oyuncu 18 Kasım 1955 İstanbul doğumludur. Türk sinema, televizyon ve tiyatro oyuncusudur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hümeyra
humeyraa.com kurucusu ve blog yazarı.