Sinameki Çayının Faydaları Nelerdir?

16.01.2021
Sinameki Çayının Faydaları Nelerdir?

En bilinen ve belirgin özelliği kabızlığa iyi gelmesi olan sinameki çayının faydaları saymakla bitmez. Ödem atmana oldukça iyi gelen sinameki çayının faydaları nelerdir? İşte diğer detaylar

Sinameki Çayının Faydaları nelerdir?

Sinamekinin en çok bilinen özelliği müshil etkisine sahip olmasıdır. Bu anlamda kabızlığı ortadan kaldırmak için kullanılır.

Sinameki çayının içeriğinde bulunan bazı bileşenler, müshil etkisinin yanında paraziter enfeksiyon karşıtı özelliklere de sahiptir. Bağırsak kurdu ve diğer parazitleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Vücudunuzu temizler, kilo vermeye yardımcı olur ve sindirimi rahatlatır.

Sinameki çayı uzun yıllardır sindirim sistemini temizlemek ve bağırsak enfeksiyonlarını ortadan kaldırmak için kullanılmıştır.

İltihap oluşumunu önleyici özellikleri bulunduğundan, Makat çatlaklarını gidermeye, şişkinliği azaltmaya ve hızlı iyileşmeye fayda sağlar.

Sinamekinin, yüzeysel olarak uygulandığında saçları beslediğide bilinir. Bir kaç uygulama sonrasında saçlar daha pürüzsüz ve güçlü bir hal alır.

Not: Sinamekinin fazla kullanımı mide ağrısı, mide bulantısı ve uzun süreli ishale neden olabilir. Gebelikte, emzirme döneminde ve 12 yaşından küçük çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hümeyra
humeyraa.com kurucusu ve blog yazarı.