Sağlıklı ve Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

02.01.2021
Sağlıklı ve Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

Hemen herkes sağlıklı ve pürüzsüz bir cildi olması ister. Pürüzsüz bir cilde sahip olmakta genlerin ve cilt yapısının yanı sıra cilt bakımı ile de doğrudan orantılıdır. İşte cildinizin parlak, pürüzsüz ve sağlıklı olmasını sağlayacak ipuçları…

1 – Narenciye tüketimi

Narenciyenin her cinsinden tüketerek cildinize detoks yapın. C vitamini deposu portal ile vücudunuzun ihtiyacını karşılarken, limon ile cildiniz ve sağlıklı organlarınız arasında bağ kurun.

2- Düzenli uyku

Yetişkin bir insanın günde ortalama 7-8 saat uyuması gerekiyor. Cildinizin güzelliği içinde bu büyük önem taşıyor. Düzenli ve kaliteli bir uyku ile cildinizi ödüllendirin.

3- Cildinize masaj yapın

Akşam yatmadan önce, cildinizi temizledikten sonra nemlendirici ile yapacağınız masaj cildinizin sağlığı için çok önemlidir. Masaj sırasında kremi iyice yedirmeye özen gösterin.

4- Sivilcelerinizle mücadele edin

Sivilceler ile mücadele edin demekten kastımız kesinlikle sivilcelerinizi sıkmak değil. Sivilce oluşumunu sağlayan yağlı ve aşırı baharatlı gıdaları azaltmak. Yüzünüzü makyaj kalıntılarından ve kirden ayırarak cildinizin hava almasını sağlamak sivilce ile mücadelenize büyük fayda sağlayacaktır.

5- Güneşten korunun

İnsan vücudunun güneşe ihtiyacı vardır, ancak her şey gibi fazla miktarda yoğun güneşe maruz kalmak cildinize zarar verebilir. Cildinizi güneşten korumak için çok faktörlü kremler kullanabilirsiniz.

6- Siyah noktalar ile mücadele

Siyah noktalar en yaygın problemlerden biridir ve cildi gerçekten çok kirli gösterir. Siyah noktalar ile mücadelede siyah nokta bantları kullanabilirsiniz.

7- Düzenli egzersiz yapın

Egzersizlerin faydaları saymakla bitmez. Cilt sağılığınız için de düzenli egzersiz yapmanızda yarar var. Cildinizin sıkılığı sağlıklı olduğunu gösterir.

8- Bol miktarda su tüketin

Su vücudunuz için sağlık deposudur. Toksinleri atmanızı sağlar ve cildinizin gözeneklerini açarak cildinize hava aldırır.

9- Bitki çayları tüketin

Bitkisel çaylar cildinizi besler. Bitki çaylarını tüketmeniz sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanızda size yardımcı olur, ancak bitki çaylarını çok fazla tüketmemek gerekir. Bitki çayı tüketmeden önce bir araştırma yapmalısınız.

10- Cilt maskeleri kullanın

Hartada en az bir defa cilt maskesi kullanın. Evde yapabileceğiniz doğal maskeleri tercih etmenizde fayda olacaktır. Kimyasal temizleyicileri mümkün olduğunca az kullanın. Evde Yapabileceğiniz Detoks Etkili Yüz Maskesi Tarifleri

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hümeyra
humeyraa.com kurucusu ve blog yazarı.