Rahmi Özkan’ın Aleyna Çakır Yorumu Müge Anlıyı Kızdırdı

09.01.2021
Rahmi Özkan’ın Aleyna Çakır Yorumu Müge Anlıyı Kızdırdı

Müge Anlı İle Tatlı Sert isimli programda bu gün Aleyna Çakırın kesin ölüm sebebinin açıklanmasının ardından konuyu canlı yayında işleyen Müge Anlı, Av. Rahmi Özkan’ın “Savcılar Ümitcan Uygun’un Aleyna Çakır’a şiddet uyguladığı görüntüler netlik kazanmadan inceleme yapamaz” sözlerinin ardından sinirlenip tepki gösterdi.

Aleyna Çakır’ın kesin ölüm nedeni Adli Tıp Kurumu Raporu tarafından netlik kazandı. Raporda Aleyna Çakır’ın kesin ölüm nedeni asılma olarak belirtilirken dış muayenesinde ise asılma dışında vücudundaki tespit edilen belirtilerin ölüm meydana getirecek şekilde olmadığı, iç muayenesinde ise kafatasında kırık, kafa içi kanama, iç kanama, beyin doku harabiyeti, iç organ ve büyük damar yaralanmasına rastlanılmadığı ifade edildi. Müge Anlı İle Tatlı Sert’in bu günkü canlı yayınında Müge Anlı bu hakkında konuştu. Anlı, konuklardan Av. Rahmi Özkan’ın sözlerine büyük tepki gösterdi.

“Aleyna Çakır Olayında Bir Gariplik Var”

Uzunca bir süre Aleyna Çakır’ı gündeme getiren Müge Anlı bu konuda “Bu olayda birçok kişi bildiğini anlattı ama daha sonra yaşananlardan sonra o insanlar yok oldu. Telefonlarını değiştirdiler. Burada anlatılanların ne kadarı dosyada. Benim elimdeki ifadeler ne kadar nerelerde çok merak ediyorum. Adli tıp raporunda annenin ve arkadaşlarının söylediği yüzündeki çöküklük nerede? Tek soru soruyorum… Bir gariplik var yani… Demek ki birileri doğruyu söylemiyor. DNA örneği var, sperm örneği var. Ümican’a da sesleniyorum. O gece sen gitmedinse kim gitti? Onu söyle” ifadelerini kullandı.

Programda Ümit Can Uygun’un Aleyna Çakır’ı dövdüğü ana ait görüntüler de gündeme geldi. Avukat Rahmi Özkan, “Hukuki olarak ne derece önem kazandığı konusu önemli. Eğer önem kazandı kişiler tutuklanırdı. Kamuoyu vicdanında ıstırap meydana getirebilir. Ama hukuken birtakım formlar lazım işlemlerin yürümesi için” ifadelerini kullandı.

Rahmi Özkan’ın açıklamasından sonra Müge Anlı Rahmi Özkan’a “O kız senin bir yakının olsaydı böyle söyleyebilir miydin?” diye sordu. Soru üzerine seyirciler Müge Anlı’yı alkışlarken Anlı, “Hiç bizim aramızda alkışlanacak bir tartışma olamaz” ifadelerini kullandı.

Anlı’nın 3 kez tekrar ettiği soruya Av. Rahmi Özkan “Yakınımda olsa üzüntüme feryat ederdim. Ama hukukçu olarak incelediğimde de yapılacak bir şey yok derdim” cevabını verdi. Anlı ise bunun üzerine “Seni dövmüş ne yapalım sen git üzerine soğuk su mu iç diyecektin” dedi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hümeyra
humeyraa.com kurucusu ve blog yazarı.