Nesrin Cevadzade Kimdir?

25.12.2020
Nesrin Cevadzade Kimdir?

Yasak Elma‘nın Şahika Ekincisi güzel oyuncu Nesrin Cevadzade kimdir?  Kaç yaşındadır? Nerelidir? İşte güzel oyuncu hakkındaki merak edilenler.

Nesrin Cevadzade, 30 Temmuz 1982’de Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü’de dünyaya gelmiştir. Cevadzade henüz 11 yaşında iken annesi ile birlikte İstanbul’a gelmiştir. O dönem hiç Türkçe bilmediği için Bakü’de bitirdiği dördüncü sınıfı Cent Kolejinde tekrar etmiştir. Kısa sürede Türkçe’yi öğrenen güzel oyuncu, ortaokulu Özel Bilgi Lisesi’nde bitirdi.

Lise eğitimine ise Şişli’deki Terakki Lisesi’nde devam etti. Mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde okudu. Bu dönemde Cevadzade 5 tane kısa film çekti. Oyuncunun Çektiği filmler aralarında Berlin Film Festivali olmak üzere çeşitli festivallerde gösterildi. Şahika Tekand Studio Oyuncularından 2 yıl oyunculuk eğitimi aldı.

Güzel oyuncu “Yersiz Yurtsuz” adlı dizide başrol oynadı. Bu dizinin yönetmenliğini yapan Cemal Şan dizinin hemen ardında Cevadzade’ye “Dilber’in Sekiz Günü” adlı filmde oynamasını teklif etti. Bu filmde gösterdiği performansı çok beğenilen Cevadzade Erzurum, Bursa ve Ankara Film Festivalleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülü aldı. Daha sonrasında Cemal Şan imzalı “Acı” adlı filmde gösterdiği performans ile Erzurum Film Festivalinde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü yeniden aldı.

Atv ekranlarında seyirci ile buluşan “Samanyolu” adlı dizide rol aldı. 2011’de ise yine Atv ekranlarında “Al Yazmalım” dizisi ile izleyicilerin karşısına çıktı. Aynı zamanda 2011 yılında Hasan Tolga Pulat’ın yönettiği ” Güzel Günler Göreceğiz” ve Murat Saraçoğlu’nun yönettiği “Yangın Var” adlı filmlerde başrol oynadı.

Güzel oyuncu şu anda Fox TV ekranlarında yayınlanan Yasak Elma adlı dizide Şahika Ekinci karakterine hayat vermektedir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hümeyra
humeyraa.com kurucusu ve blog yazarı.