Mert Turak Kimdir?

26.12.2020
Mert Turak Kimdir?

Mahsun Kırmızıgül’ün “Mucize” adlı sinema filminde gösterdiği başarılı oyunculuk ile adından söz ettiren, şimdilerde Kuruluş Osman dizisine transferi ile gündeme gelen Mert Turak kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir?

Mert Turak 1980 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Annesi Makedonya kökenli olan oyuncunun babası ise Malatyalıdır. Annesi vergi memuru babası ise öğretmendir.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan Turak yüksek lisansını ise İstambul Bahçeşehir Üniversitesi’nde ileri oyunculuk dalında bitirmiştir.

Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğinde Mucize 2 Aşk isimli sinema filmi projesinde kameraların karşısına geçen Mert Turak bu roldeki oyunculuk performansı ile izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Kuruluş Osman’da oynayacağı role hazırlanmakta olan Turak 1.73 metre boyunda ve 66 kilodur.

Mert Turak daha önce, Yılan Hikayesi, Gece Martıları, Cesur Kuşku, Size Baba Diyebilir Miyim, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Maki, Komiser Nevzat, Şöhret Okulu, Hamileyim Hamile, Babalar ve Evlatlar, Beni Böyle Sev, Yeşil Deniz ve Mucize gibi yapılarda rol almıştır.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hümeyra
humeyraa.com kurucusu ve blog yazarı.