Kuruluş Osman Demirci Davut’u Ahmet Yenilmez Kimdir?

22.12.2020
Kuruluş Osman Demirci Davut’u Ahmet Yenilmez Kimdir?

Kuluş Osman dizisinde Demirci Davut karakterine hayat veren Ahmet Yenilmez kimdir? Kaç yaşındadır? Ahmet Yenilmez nerelidir?

Ahmet Yenilmez Kimdir?

Ahmet Yenilmez 20 Aralık 1966 tarihinde Ordu’da dünyaya geldi. İlk okulu köyünde bitiren Yenilmez, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladı. Üniversiteyi 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okudu.

Ünlü oyuncunun tiyatroya karşı ilgisi üniversite yıllarında başladı. İlk olarak 1978 yılında Ordu Belediyesine ait Karadeniz Tiyatrosu Deneme Sahnesinde tiyatroya başladı.

1983 yılında düzenlenen Karadeniz Bölgesi Tiyatro Festivalinde Cevat Fehmi Başkut’un “Ölen Hangisi” adlı tiyatro oyununda gösterdiği performansı ile “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü aldı.

Ünlü oyuncu 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Kolu’nu kurdu. 1998 yılında ise Sarıyer Belediye Tiyatrosunu kurdu. 1987 yılında ise “Yusuf Yüzlüler” adlı oyunu hem yönetip hemde oynadı.

1992’de ” Bir Ben Vardır Bende Benden İçeri” adlı tiyatro oyununu, 1996 yılında “Medeniyetinizden İstifa Ediyorum” adlı oyunu yönetip oynadı. 1999 yılında kendi yazıp oynadığı “Milenyum Eşiğinde Türkiye” isimli tek kişik oyununu sergiledi.

1996’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi Genel Sanat Yönetmen Yardımcılığı, 1997’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muammer Karaca Tiyatrosu Müdürlüğü görevlerini üstlendi.

1998’de unutulmaz diziler arasında yerini alan Deli Yürek dizisinde Sabri karakteri ile adından söz ettirmeyi başardı. Ahmet Yenilmez daha sonraları Ekmek Teknesi, Aynalı Tahir, Acı Hayat gibi yayınlandığı döneme damga vuran dizilerde yer aldı. Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizinin 2015 kadrosuna katılan Ahmet Yenilmez şu sıralar ATV ekranlarında yayınlanan ve reyting rekorları kıran Kuruluş Osman Dizisinde Demirci Davut karaterine hayat veriyor.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hümeyra
humeyraa.com kurucusu ve blog yazarı.