Kirpik Lifting Nedir? Nasıl Uygulanır? Zararlı Mı?

07.01.2021
Kirpik Lifting Nedir? Nasıl Uygulanır? Zararlı Mı?

Son zamanlarda adını daha fazla duymaya başladığımız bir uygulama olan kirpik liftingi, güzellik merkezlerinin ilgi odağı haline gelmiş durumda. Kirpiklerin uzun ve belirgin bir görünüme sahip olması için yapılıyor. Peki kirpik lifting nasıl yapılır? Uzun süre kalıcımıdır? Kimler kirpik lifting yaptırabilir? İşte bilmek istediğiniz tüm detaylar.

Kirpik Lifting

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting uygulamasının amacı belirli bir süre boyunca kirpiklerinizi daha belirgin, daha uzun ve hacimli görünmesini sağlar.  Aslında saçlar içilin yapılan keratin uygulaması ile aynı diyebiliriz. Ancak bu uygulamada kirpik köklerine keratin bakımı yapılmaktadır. Hijyenik bir ortamda yapılması gereken bu uygulama son zamanlarda sosyal medyada büyük ilgi görmüştür. Göz sağlığı açısından, uygulama sırasında kullanılan malzemelerin hijyenine çok dikkat edilmelidir. Uygulama yaklaşık olarak 45 dakika kadar bir sürede tamamlanıyor.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Hem evde hem de güzellik merkezlerinde uygulanmaktadır. Uygulama yapmak oldukça kolaydır. Tek ihtiyacınız olan bir lifting setidir. Kirpik liftingi şu şekilde uygulanmalıdır.

  • Öncelikle kirpik uzunluğunuza göre s-m-l olarak ayrılan pedlerden biri seçilir.
  • Seçtiğiniz pedi göz kapağınıza yapıştırılır.
  • Hemen ardından kirpikler tek tek yapıştırılır.
  • 1 numaralı ürün kirpiklere sürülür ve 15 dakika kadar bekletilir.
  • Ardından sırasıyla tüm ürünler sürülür ve bekletilir.
  • En sonunda göz kapağındaki ped çıkarılır

Uygulamanın Zararları Nelerdir?

Son günlerde en fazla rağbet gören uygulamalardan biri olan kirpik lifting uygulaması bir çok kişinin endişelendiği bir durumdur. Kirpiklerin dökülmesi yada yıpranması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Tam aksine bu uygulama kirpikleri besler ve bakımlı olmalarını sağlar. Uygulamayı yaptırmakta korkmanız gereken bir durum söz konusu değildir.

Kirpik Lifting

Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Uygulama öncesinde ve sonrasında neler yapılması gerektiğini bilmek sizin için yararlı olacaktır. Yazımızın en başında da belirttiğimiz gibi uygulamanın yapılacağı ortamın hijyeni oldukça dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Uygulama sonrasında ise dikkat edilmesi gereken tek şey 24 saat boyunca su ile temas ettirmemek ve makyaj yapmamaktır.

Uygulamada Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Evde de yapılabilen bir uygulama olmasından dolayı insanlar hangi malzemelerin kullanıldığını merak ediyorlar. Kirpik lifting setini internetten yada kozmetik ürünler satan mağazalardan kolaylıkla bulabilirisiniz. Bu setin içerisinde farklı yağlar vardır. Kirpiklerinize bakım yapan ve hacim kazandıran maddelerden oluşurlar.

Kirpik Lifting Uygulamasının Kalıcılığı Ne Kadardır?

Uygulamanın kalıcılığı ortalama olarak 2-3 ay kadar devam etmektedir. Kalıcılığı bazı durumlarda değişiklik gösterebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hümeyra
humeyraa.com kurucusu ve blog yazarı.