Evde Yapabileceğiniz En Etkili Karın Kası Egzersizleri

26.12.2020
Evde Yapabileceğiniz En Etkili Karın Kası Egzersizleri

Karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmak ve daha fit bir görünüme sahip olmak için evde yapabileceğiniz en etkili egzersizler. Kaslı ve düz bir karına sahip olmak istiyorsanız bunun için emek vermelisiniz. Günlük olarak yapacağınız egzersizler sizi kısa zamanda hedefinize ulaştırabilir. İşte evde yapabileceğiniz karın egzersizleri.

Egzersizlerden sonuç alabilmek için düzenli bir şekilde devam etmekte büyük fayda var. Egzersizlerin yanı sıra görüntünüzde değişim yaşamak istiyorsanız beslenme alışkanlıklarınızı da gözden geçirmelisiniz. Yeme alışkanlığını düzenlemeden yaptığınız karın egzersizleri karın kaslarınızı güçlendirir ancak istediğiniz görünümü kazanamazsınız.

İlk Egzersizimiz “Abdominal Crunch” basit ve temel bir karın egzersizidir.

Resimde de görüldüğü üzere yere sırt üstü yatılır. Dikkat edilmesi gereken yere yattığınızda sırtınızın tam olarak yere yapışması bel boşluğu kalmayacak şekilde olmasıdır. Diğer bir önemli husus da başımızı öne doğru eğmeden vücudumuzu yukarı kaldırmaktır. Bu hareketi düzgün yaptığınızda karın kaslarınız sıkılaşacaktır.

Legs Up Crunch Egzersizi

Yere sırt üstü yatılır ve görselde görüldüğü gibi dizler kırık olacak şekilde bacaklar yukarı kaldırılır ve az önceki egzersizdeki gibi boynumuzu öne doğru egmeden vücut yukarı doğru kaldırılır. Bu iki hareketi süper set olarak yani arka arkaya ara vermeden yapabilirsiniz.

Vertical Leg Crunch

Bu egzersizde ise dizlerimizi kırmadan bacakları yukarı kaldırıyoruz ve boynumuzu yine öne doğru eğmeden düz bir şekilde tutarak vücudumuz ile birlikte yukarı doğru kaldırıyoruz. Üst karın kaslarınızı bu 3 hareket ile yoğun bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Lying Knee Sit up Crunch

Bu egzersizimizde ise yere sırt üstü yatılır, eller yanda, daha sonrasında ise dizler karna doğru çekilir, ileri doğru uzatılıp tekrar yere koyulmadan dizler karna çekilir.

Lying Legs up

Bu egzersizimiz ile az önceki egzersizimizin arasındaki tek fark dizleri kırmadan bacaklarımızı yukarı doğru kaldırıp indirmektir. Elleri ve vücudumuzun duruşu aynı olmalıdır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hümeyra
humeyraa.com kurucusu ve blog yazarı.