Engin Nurşani Kimdir? Engin Nurşani Neden Öldü?

25.12.2020
Engin Nurşani Kimdir? Engin Nurşani Neden Öldü?

Erken yaşta kaybettiğimiz Türk Halk Müziği Sanatçısı Engin Nurşani kimdir? Nerelidir? Engin Nurşani ile ilgili merak edilenler.

Engin Ayhan bilinen adı ile Engin Nurşani, 9 Ocak 1984’te Almanya’nın Krefeld şehrinde ozan Ali Nurşani ve Angelika Ayhan’ın ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşlardan itibaren babası ile konserlere katılan Engin Nurşani aynı zamanda babasında müzik eğitimi de alıyordu.

Müziği çok seven Engin Nurşani, babası gibi halk ozanı olmak istedi ancak Ali Nurşani bu kararına karşı çıktı.

Engin Nurşani 2003’ün başlarında babasında gizli olarak albüm yapmak için İstanbul’a geldi. Burada ilk albümü olan “Adına Bir Çizik Çektim” adlı albümünü yaptı. Babası Engin’in müziğe olan sevgisini görünce ısrarından vazgeçip Engine destek olmaya başladı.

Şarampole Yuvarlandı

Engin Nurşani, 2008 yılında Kahramanmaraş’ta bir açılıştan sonra Gaziantep’e dönerken arkadaşının kullandığı aracın aşırı hız ve dikkatsizlikten dolayı şarampole yuvarlanması ile bir süre yoğun bakımda kaldı. İyileşir iyileşmez ise müzik kariyerine devam etti.

Gırtlak Kanserine Yakalandı

Temmuz 2019 yılında Ali Nurşani’nin sosyal medyadan yaptığı açıklama ile sevenleri Engin Nurşani’nin gırtlak kanseri olduğunu öğrendi. Ali Nurşani o  dönem oğlu için yardım istemişti.

Engin Nurşani sosyal medya hesabından tedavinin olumlu ilerlediğini ve tekrar sanata döneceğini söylemişti.

Tedavi gören sanatçı, 25 Aralık 2020’de 36 yaşında hayata veda etti.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hümeyra
humeyraa.com kurucusu ve blog yazarı.