Doğa’nın Bir Mucizesi! Aleo Vera Nasıl Kullanılır?

22.12.2020
Doğa’nın Bir Mucizesi! Aleo Vera Nasıl Kullanılır?

Evde kolayca yetiştirebileceğiniz bir bitki olan aleo vera, içerdiği zengin vitamin ve minareller sayesinde son derece faydalı bir bitkidir. İşte güzellik ve sağlık konusunda doğal yöntemler ile aleo veranın faydaları.

Diş Sağlına Faydalıdır

Mükemmel bir antiseptik olan aleo vera bitkisi diş iltihaplarına karşı oldukça etkilidir. Aloe vera jeli ile haftada 2 kez dişlerinizi fırçaladığınız zaman ağzınızdaki iltihapları giderecek ve ağız kokusunu önleyecektir.

Güneş Yanıklarında Etkilidir

Yanık olan bölgeye uygulayacağınız aleo vera jeli, yanığın iyileşmesini hızlandırır ve iz kalmasını engeller.

İyi Bir Makyaj Bazıdır

Yüzünüzü nemlendirdikten sonra makyaj öncesi uygulayabileceğiniz aleo vera jeli ise makyajınızın gün boyu yüzünüzde kalmasını sağlayacaktır.

Yaşlanma Etkilerini En Aza İndirir

İçerdiği kolajen sayesinde yüzünüze gece yatmadan önce masaj yaparak uygulayacağınız aleo vera, yaşlanma etkileri yani kırışıklıklar ile savaşmanıza yardımcı olacaktır.

Kepeği Engeller

Kepek ve egzama gibi cilt problemleriniz varsa saç derinize aleo vera jeli ile yapacağınız masaj ile saçlarınızın güçlendiğini ve cildinizin iyileştiğini göreceksiniz.

Selüliti Azaltır

Cildinize aleo vera jeli ile düzenli olarak masaj yaptığınızda selülitleriniz azalacak ve daha düzgün bir cilde sahip olacaksınız.

Akne Oluşumunu Engeller

iltihap üzerinde etkisi olduğu bilinen aleo vera bitkisi akne oluşumunu da ciddi oranda engellemektedir. Cildinize aleo vera jeli ile maske yaptığınızda akneli cildinizde düzelmeler olduğunu görebilirsiniz. Sivilce üzerine direk olarak uyguladığınız zamanda sivilcenizin kuruduğunu göreceksiniz.

Yağlı Ciltleri Düzene Sokar

Aşırı yağlı bir cilt yapısına sahipseniz aleo vera bitkisi size çok iyi gelecektir. Sabah akşam cildinize uygulayabileceğiniz aleo vera jeli ile birlikte cildinizdeki sebumun düzene girdiğini ve eskisi kadar yağlanmadığını hissedeceksiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hümeyra
humeyraa.com kurucusu ve blog yazarı.