Defne Samyeli Kimdir?

03.01.2021
Defne Samyeli Kimdir?

Defne Samyeli kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? İşte Defne Samyeli hakkında merak edilenler.

Defne Samyeli, 17 Mart 1972’de aslen Malatya’lı bir ailenin ikinci kızı olarak İstanbul’da doğmuştur. Sühan adında bir erkek kardeşi vardır.

Samyeli, lise eğitimini Nişantaşı Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversiteyi ise Boğaziçi Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünde okumuştur. Yarım üniversite eğitimini yıllar sonra yatay geçiş ile İş İdaresi bölümünden tamamlamıştır.

Defne Samyeli, 1991 yılında katıldığı Magic Box güzellik yarışmasında “Türkiye 3 güzeli” oldu. Ardından ise Senegal’de yapılan Avrupa Güzellik yarışmasında dördüncü seçildi. Ancak yarışmanın birincisi bir nedenle elendiği için Samyeli üçüncülük tacını giymeye hak kazandı.

İnter Star ekranlarında “Youngstar Galaxy” adında bir gençlik programı, hemen ardından ise “Salı Pazarı” adlı programı sundu. 1991 yılında ise Magic Box kanalında Ümit Atakan ile sunduğu “İyi Günler Türkiye” adlı program ile daha çok tanınmaya başladı.

Tuncay Özkan’ın yönettiği Kanal D ana haber bülteninin sunuculuğunu üstlendi. Samyeli bir dönem ise Milleyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. Daha sonra güzel sunucu, Show TV ana haber editörlüğü ve sunuculuğunu üstlendi.

Samyeli 1994 yılında Melih Kibar şarkılarından “Tek Başına” isimli bir albüm yaptı.

Samyeli yine 1994 yılında Show TV ekranlarında “Show’da Show” adlı bir eğlence programı yaptı. Daha sonra Kanal D ekranlarında “Şakalamaca” adlı programı sundu. Güzel sunucu daha sonra yine Kanal D ekranlarında ” Gecenin içinden” adlı bir haber programı sunmaya başladı.

29 Haziran 1995 yılında mimar Eren Talu ile bir evlilik yaptı. Bu evlilikten Deren Talu ve Derin Talu adında iki kız evlat sahibi oldu. Güzel sunucu 2009’un ekim ayında boşanma davası açtı 16 yıl sonra 2011’de boşandılar.

2000 Yılında rahim kaserine yakalanan güzel sunucu tedavi gördü ve iyileşti. Kanal D ekranlarında kariyerine devam etti. 15 Temmuz 2002 yılında yeniden Show Tv’ye transfer oldu.

2010 Mayıs ayından itibaren bir süre atv’de yayınlanan “Defne Her şey Bambaşka” isimli programı sundu. a Haber’de A3 haber kuşağını sundu.

Defne Samyeli, 16 Ağustos 2015 tarihinde “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinin 9. sezon kadrosuna ‘Ajan Zeynep’ olarak katıldı. Güzel oyuncu, ekranlarda son olarak STAR TV’de yayınlanan İstanbullu Gelin dizisinde yer almıştı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hümeyra
humeyraa.com kurucusu ve blog yazarı.