Ceyda Düvenciye Son Söz Eski Eşinden Geldi

24.01.2021
Ceyda Düvenciye Son Söz Eski Eşinden Geldi

Ceyda Düvenci geçtiğimiz günlerde 10 yaşındaki kızının ilk kez regl olmasını sosyal medyada paylaştığı bir gönderi ile duyurmuştu. Ancak Düvenci’nin bu paylaşımı takipçileri tarafından büyük tepki çekmişti. Ceyda Düvenci’nin eski eşi Engin Akgün konu hakkındaki sessizliğini bozdu.

Ceyda Düvenci’nin tepki çeken paylaşımından sonra sosyal medya kullanıcıları tarafından yoğun şekilde eleştirilmişti. “Kızının özelini paylaşman çok yanlış” şeklinde yorumlar alan bu paylaşım sonrasında dün yine sosyal medya hesabından bir paylaşımla “Bu benim için ilk dişin çıkması, ilk adımların atılması gibi. Mahrem değil. Kutlamaya ve onurlandırmaya değer” dedi.

Ceyda Düvenci’nin 2013 yılında boşandığı eski eşi, kızı Melisa’nın da babası olan Engin Akgün konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Posta Gazetesinde yer alan habere göre ” Kızımı polemik konusu yaptırmam, medyada tartıştırmam. Ceyda’nın yaptığına doğru da demiyorum, yanlış da. Söyleyeceğimi Ceyda’ya söyledim zaten” dedi.

Sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına giren konuyla ilgili Düvenci “Benim için güçlü bir kız çocuğu; önce kendini ve bedenini seven, kendine dair her değişimine kıymet veren, kendi fikirleri olan, başkaları için yaşamayan, ailesinden kıymet gören ve her güzel anını kutlayabilendir. Haftaya kızım için Anadolu’dan günümüze ulaşan kıymetli ritüellerle kutlama yapacağım. Çünkü artık bir genç kız. ”

“Artık çocuk değil. Bedenini doğru anlaması ve sahip çıkabilmesi için, kendine kıymet vermesi için yapacağım bu ritüeli… Her evlat değişir, dönüşür… Regl olur, sünnet olur, mezun olur, aşık olur, evlenir, anne-baba olur… Tüm bu dönüşüm anları kıymetli ve kutlanasıdır. Tüm bu kutlama ritüelleri atalarımızdan bize mirastır. Bir çocuğun kendini koruyabilmesi, ailesinden gördüğü kıymetle oluşur” açıklamasını yapmıştı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hümeyra
humeyraa.com kurucusu ve blog yazarı.